Wakacyjna Summer School

W tym roku w ofercie Summer School Przedszkola”Zebra” dzieci będą miały okazję uczestniczyć w kulinarnych podróżach po świecie.

Każdy wakacyjny tydzień będzie pod patronatem innego państwa , tak by dzieci mogły poznać różnorodne smaki , specyfikę danej kuchni oraz charakterystykę danego regionu.Tak skomponowane Summer School ma stanowić dla maluchów połączenie dobrej zabawy, edukacji w zakresie zdrowych nawyków żywieniowych, a zarazem rozwinąć w nich zdolności manualne!

wszystkie

Mapa kulinarna: Bułgaria, Indie, Włochy, Niemcy, Ameryka, Chiny, Grecja oraz Meksyk.

Każdy zakątek świata przeniesie nas w krainę różnorodnych doznań smakowych. Warsztatom kulinarnym będą towarzyszyły gorące, letnie rytmy powiązane z danym krajem. Nie zabraknie również warsztatów plastycznych, niezwykłych wycieczek oraz interesujących gości.

Żywność nie bierze się znikąd więc nasi angliści będą prowadzić warsztaty „Growing Gardens”. Wśród tematów związanych z projektem pojawią się: Planting the garden, Watching the garden grow, Visitors in the garden, Vegetables in the garden!

bulgaria

Lipiec rozpoczynamy podróżą do Bułgarii, odnalezieniem tego niewielkiego kraju na mapie oraz poznaniem jego historii. Nawiązując do tematu uprawy róż Bułgarów dzieci będą miały okazję poznać zapachy olejków eterycznych, oraz degustować regionalne przysmaki. Obejrzymy tradycyjne tańce bułgarskie oraz zorganizujemy piknik na trawie pod hasłem:     „ Smakowity zawrót głowy”. Nie zabraknie również zabaw muzyczno-ruchowych oraz projektów plastycznych.

inie

Kolejny tydzień będzie zaproszeniem do kraju miliona kolorów – Indii. Każde dziecko będzie miło okazję poznać wyraziste smaki na festiwalu przypraw oraz skosztować owoce indyjskie na własnoręcznie przygotowanym targu. Indie są też rajem dla łasuchów uwielbiających naprawdę słodkie desery – nie zabraknie więc chałwy. Podczas naszej podróży poznamy atrakcje turystyczne, dowiemy się czym jest „Rangoli”, zatańczymy tradycyjny taniec indyjski oraz stworzymy kolorową biżuterię z naturalnych materiałów.

wlochy

Z Indii prosto do Włoch. Podczas warsztatów kulinarnych upieczemy pizzę. Rodowity Włoch poprowadzi dzieci szlakiem najpiękniejszych zakątków , zabytków i pól lawendowych. Z dziennikarską dociekliwością spróbujemy poznać tajniki włoskich produktów, które sprawiają, że kuchnia Italii cieszy się tak wielką popularnością. Będziemy się bawić przy słynnej pieśni włoskich gondolierów a czas odpoczynku umili nam włoska literatura dziecięca. Podczas warsztatów plastycznych stworzymy niepowtarzalne maski weneckie.

niemcy

Kolejnym krajem na naszej kulinarnej mapie będą Niemcy. Wspólnie przygotujemy  sałatkę ziemniaczaną, wykonamy precle bawarskie oraz stworzymy niepowtarzalne projekty plastyczne inspirowane  utworami J.S.Bacha i L.van Beethowena.

ameryka

Sierpień rozpoczniemy tygodniem amerykańskim. W Dniu Kreatywnej Zabawy przeistoczymy się w Indian ,będzie nam towarzyszyć indiańska muzyka EL. CondorPasa, a  „Indiańska orkiestra” odegra utwór zainspirowany zaklęciem przywołującym deszcz.  W kolejnym dniu zainspiruje nas muzyka country, do której nauczymy się układu tanecznego. Skosztujemy specjałów kuchni amerykańskiej: pancakes z syropem klonowym, zdrowe hamburgery, hot dogi, scrabled eggs, skrzydełka barbeque oraz Apple pie. Podczas kreatywnych warsztatów stworzymy „ Zebra Food Truck”. Zabierzemy dzieci do Zebrowego kina na projekcję filmu o historii i zwyczajach panujących w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Wykonamy makietę dzikiego zachodu.

chiny

W kolejnym tygodniu odwiedzimy Chiny. Kuchnia chińska, jak wiadomo jest pomnikiem bogatej i starej cywilizacji. W tym tygodniu nie zabranie ryżu , makaronu oraz pierożków. Będziemy się uczyć jeść pałeczkami. Zbudujemy mur chiński.

grecja

Następnie udamy się do Grecji. Grecja, to nie tylko piękne starożytne zabytki i przepiękne krajobrazy, lecz również przepyszna, uważana za jedną z najlepszych na świecie kuchnia. Na naszym stole zagoszczą placuszki z pomidorów oraz pasta z bakłażanów. Wspólnie przyrządzimy sałatkę grecką, zatańczymy zorbę a ukoronowaniem tego tygodnia będzie grecki bal przebierańców pt: „Bogowie i Boginie” .

meksyk

W gorących, hiszpańskich rytmach udamy się do Meksyku. Przedszkolna orkiestra „Desperado” zagra na marakasach, wspólnie przyrządzimy wegetariańskie tortille. Poznamy meksykańskie zabawy, zaprojektujemy sombrero, wykonamy kaktusy z masy solnej oraz będziemy się świetnie bawić podczas meksykańskiej corridy na piłkach.

Z nami spędzicie niezapomniane wakacje! Serdecznie zapraszamy!