Adaptacja

Dla naszych nowych dzieci stworzyliśmy specjalny program adaptacyjny:

„FIRST STEPS WITH ZEBRA”

Dostosowując się do aktywnie zawodowych rodziców oraz indywidualnych potrzeb dzieci rozbudowaliśmy nasz program i proponujemy kilka sprawdzonych rozwiązań adaptacyjnych:

  • Indywidualne spotkania adaptacyjne – dla dzieci, które rozpoczynają adaptację w trakcie roku szkolnego proponujemy indywidualne programy adaptacyjne dostosowane do potrzeb naszych przyszłych przedszkolaków.
  • Fun and play SATURDAY! – spotykamy się w soboty, od marca do czerwca, w  godz. 10.00-12.00! Wspólnie z rodzicami Państwa pociechy mogą bawić się z nami na bezpłatnych spotkaniach adaptacyjnych. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i polskim równolegle!
  • Sierpniowe grupowe spotkania adaptacyjne – możecie Państwo przebywać z dzieckiem na terenie naszego przedszkola aktywnie i twórczo spędzając czas, a nasi profesjonalnie przygotowani nauczyciele zapewnią dziecku poczucie bezpieczeństwa i jak najlepszej adaptacji. Szczegółowy program adaptacyjny jest dostosowany do potrzeb  grupy wiekowej  i jest przekazywany rodzicom w lipcu.
  •  Spotkania i warsztaty z psychologiem – sierpniowy okres adaptacyjny w Przedszkolu Zebra poprzedzony jest cyklem spotkań z psychologiem, który ma na celu przygotowanie rodziców do ewentualnych trudności związanych z adaptacją. Psycholog przedszkolny od pierwszego dnia towarzyszy dzieciom i rodzicom wspierając w trudnych chwilach.
  • W miesiącu wrześniu nadal wspieramy dzieci w procesie adaptacji, nauczyciele nawiązują  bliższy kontakt z dziećmi i ich rodzicami, stwarzając atmosferę przyjaźni i zaufania.

Dzięki zajęciom adaptacyjnym w Przedszkolu Zebra dzieci mają  poczucie psychologicznego bezpieczeństwa, ponieważ na zajęciach mogą przebywać z osobami bliskimi. Ta sytuacja pomaga naszym przyszłym przedszkolakom na poznanie przedszkola w warunkach komfortu  psychicznego, gdzie mogą czuć się swobodnie, jak u siebie w domu.