Przedszkole muzyczne Warszawa

Przedszkole muzyczne to nowatorskie rozwiązanie, które wykorzystuje w trakcie pracy z dzieckiem muzykę. W warszawskiej placówce korzystamy z jej uroków po to, aby dziecko miało szansę na kompleksowy i głęboki rozwój swoich umiejętności i ukrytych talentów.

Nasze muzyczne przedszkole w Warszawie to szansa na to, aby dziecko miało okazję do poznania świata nie tylko wzrokiem czy dotykiem, ale również właśnie dzięki słuchowi. To muzyka ma tak stymulujące działanie i to ona pozwala dziecku na intensywny rozwój na wielu płaszczyznach jednocześnie.

Kochamy muzykę – Muzyka codziennie!

Autorski Program Muzyczny „Zebry” dla przedszkolaków

Przedszkole muzyczne i jego wyjątkowość polega na wykorzystaniu autorskiego programu w trakcie nauki i zabawy. Uważamy, że to właśnie muzyka jest źródłem intensywnego rozwoju dziecka, ponieważ pobudza emocje, uczucia i wyobraźnię, pomaga zrozumieć otaczającą rzeczywistość, wyostrza wrażliwość, dostarcza dużo radości, zabawy, zadowolenia i satysfakcji. Dla naszych warszawskich przedszkolaków stworzyliśmy Autorski Program Muzyczny „Zebry”. Przedszkole muzyczne korzysta z niego, aby odkryć prawdziwy potencjał ukryty w dzieciach.

Muzyka towarzyszy naszym Przedszkolakom każdego dnia, odgrywa niezmiernie istotną rolę w codziennej pracy z dziećmi i pełni następujące funkcje:

• uczy – umożliwia zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości,
  • bawi – dostarcza dziecku dużo radości podczas tańca oraz w czasie innego jej wykorzystania,
  • wychowuje – pozwala zrozumieć dziecku świat wartości społeczno-moralnych,
  • wspomaga rozwój emocjonalny – może być środkiem wyrazu uczuć, pragnień i wyobrażeń dziecka,
  • rozwija – zabawy muzyczne pozwalają dziecku zrozumieć, że coś jest rytmiczne; że muzyka może być cicha i głośna; że można ją przedstawić ruchem,
  • wpływa na ogólny stan sprawności ruchowej dziecka – zabawy muzyczno-ruchowe wpływają na rozwój mięśni, poprawną postawę i pracę serca, wzmacniają układ nerwowy, uczą płynnego i elastycznego ruchu.

Autorski program muzyczny Zebry sprawia, że nasze dzieci stają się bardziej aktywne, radosne, spontaniczne i pewniejsze siebie. Jednym słowem – szczęśliwsze!

Zapraszamy do naszego muzycznego przedszkola na warszawskim Wilanowie. Przekonaj się, jak muzyka działa na dzieci w trakcie ich nauki i zabawy.

Przedszkole muzyczne - wycinanki w kształcie serca