Piaseczno oczami dziecka

Rodzice w pracy, dzieci w przedszkolu – każdy z nas ma swoje obowiązki i inaczej spędza czas w tygodniu. To jednak tylko kilka godzin w ciągu dnia, pozostaje jeszcze popołudnie i wieczór, które można wykorzystać aktywnie oraz spędzić go wspólnie, z całą rodziną. Nie zapominajmy również o weekendach, podczas których można wypełnić dzień licznymi atrakcjami. Co na dzieci czeka w naszym Piasecznie?

pexels photo 242148 1024x697 

Kolej wąskotorowa symbolem Piaseczna 

Przejazd zabytkową koleją wąskotorową za każdym razem jest fantastycznym przeżyciem szczególnie dla najmłodszych. Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa to jedna z dwóch czynnych kolei w naszym kraju, została wpisana do rejestru zabytków. Każdego roku z atrakcji korzysta ok. 15 tys. turystów, jest to jedna z największych atrakcji w Piasecznie.

W każdą niedzielę, w godzinach 11.00-16.00, można przejechać się zabytkową koleją na trasie Piaseczno – Tarczyn – Piaseczno o długości 28 km. Ponadto, pasażerowie mają zapewniony piknik w miejscowości Runów. Tam organizowane jest ognisko, dostępny jest catering, a także istnieje możliwość skorzystania ze sprzętu sportowego i rekreacyjnego. Warto również pamiętać o cyklicznych imprezach z Koleją Wąskotorową, a wśród nich m.in. „Majówka z Ciuchcią”, „Dni Dziecka”, „Święto Kwitnącej Jabłoni”, „Podróże ze Św. Mikołajem”, „Sylwester z Koleją Wąskotorową”, Jarmark Piaseczyński oraz liczne imprezy plenerowe i wernisaże.

Extreme Warrior Park na pochmurne dni 

Weekendami pogoda nie zawsze nas rozpieszcza, ale nie oznacza to, że powinniśmy zaszyć się w domu. W Piasecznie również, podczas niesprzyjającej aury, można fantastycznie spędzić sobotę czy piątkowe popołudnie. Doskonałą propozycją dla mieszkańców jest wizyta w Extreme Warrior Park. Najmłodsi będą zachwyceni, mając możliwość pokonania toru przeszkód i sprawdzenia swoich umiejętności. Liny, piłeczki, drabinki i równoważnie to coś dla prawdziwych łowców przygód. Znajdzie się również coś dla rodziców. Mogą oni skorzystać ze ścianki wspinaczkowej i zmierzyć się z trudną do pokonania grawitacją. Miejsce godne uwagi, szczególnie, że w ofercie dostępny jest bilet rodzinny.

Spacer nie tylko w niedziele 

Warszawiacy zazdroszczą nam tego miejsca, natomiast my często go nie doceniamy. Jeżeli chcemy odpocząć, pooddychać świeżym powietrzem i zrelaksować się, to spacer w miejscu, jakim są „Górki Szymona” sprawdzą się idealnie. Położone są na południu Piaseczna i zachwycają pięknymi widokami, które o każdej porze roku są niczym malownicze obrazy. Można tu usiąść, odpocząć, a nawet zorganizować rodzinny piknik. Wystarczy przygotować smaczne przekąski, zapakować w plecak koc i piłkę i uszczęśliwić swoje pociechy wspólnie aktywnie spędzonym czasem wolnym.

To jedynie nieliczne z atrakcji, które czekają na mieszkańców Piaseczna. Takich miejsc jest znacznie więcej (a jednym z nich jest oczywiście nasze przedszkole Piaseczno Zebra :) ), co tylko pokazuje, że na wiele sposobów można spędzić wolny dzień i popołudnie.