Raszyn oczami dziecka

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – powiedzenie to można uznać za najbardziej aktualne i ponadczasowe. Często nie doceniamy tego, co jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki, wydaje nam się, że w naszym mieście nie można ciekawie spędzić czasu wolnego, już wszędzie byliśmy i doskonale wszystko znamy. Istnieją jednak takie miejsca, które można odwiedzać niejednokrotnie, również w Raszynie znajdzie się kilka atrakcji, które są dedykowane całym rodzinom.

pexels photo 128893 1024x683 

Weekend na łonie natury 

Każdy mieszkaniec Raszyna doskonale zna to miejsce. Park Jordanowski to teren zielony, gdzie w słoneczne dni spotykają się zarówno młodzi ludzie, jak też seniorzy oraz rodziny z dziećmi. Raszynianie powinni być dumni z tego miejsca, ponieważ każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Każdy rodzic wie, że wolne popołudnie spędzone z dzieckiem w domu nie zastąpi aktywności na świeżym powietrzu. W Parku Jordanowskim znajdziemy plac zabaw dla najmłodszych, doskonale zagospodarowany z uwzględnieniem potrzeb dzieci młodszych i starszych. Ponadto, rodzice mogą skorzystać z zewnętrznej siłowni.

Park położony jest w pobliżu budynku Gminnego Ośrodka Sportu, w miejscu zacisznym, a zatem sprzyja relaksowi. Liczne ławeczki świetnie sprawdzą się na popołudniowy odpoczynek. Kontakt z naturą wspiera rozwojów najmłodszych, przede wszystkim dzieci w wieku przedszkolnym, dlatego warto jest nie tylko raz odwiedzić to miejsce, a stać się jego częstym gościem.

Nauka pływania dla najmłodszych 

Na basenie można spotkać już kilkutygodniowe dzieci, woda jest żywiołem, który sprzyja rozwojowi maluszków. Dziecko oswojone z wodą łatwiej przekonać do nauki pływania. Nigdy nie jest jednak za późno, aby pokazać swoim pociechom, że czas spędzony na basenie może przynieść mnóstwo radości i satysfakcji. W Raszynie w Gminnym Ośrodku Sportu znajduje się kryty basen, na który można przyjść całą rodziną, jak również skorzystać z zajęć przygotowanych specjalnie dla najmłodszych. Za niską cenę można aktywnie spędzić sobotnie popołudnie i co ważne – razem, wspólnie z całą rodziną.

Wspierać młode talenty 

Rodzice już 3-4 letnich dzieci powinni zastanowić się nad zajęciami dodatkowymi dla swoich pociech, szczególnie, że w Raszynie znajduje się Centrum Kultury, które przygotowało dla mieszkańców bardzo bogatą ofertę. Wśród zajęć, w jakich uczestniczyć mogą dzieci, są m.in. zajęcia plastyczne, muzyczne, edukacyjne i liczne warsztaty. Ponadto Centrum Kultury organizuje często atrakcyjne imprezy, np. wakacyjne kino plenerowe bądź też półkolonie dla najmłodszych.

Wolny czas to okazja, aby nadrobić godziny spędzone w pracy i spędzić go ze swoimi dziećmi. Warto jest też pomyśleć o tym, czego one potrzebują i co chciałaby robić zarówno ze swoimi rówieśnikami, jak też rodzicami. Raszyn, pomimo że jest miastem, które nie należy do największych, ma do zaoferowania swoim mieszkańcom znacznie więcej, niż jesteśmy tego świadomi, w tym między innymi nasze przedszkole Raszyn Zebra.