Raszyn oczami dziecka

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – powiedzenie to można uznać za najbardziej aktualne i ponadczasowe. Często nie doceniamy tego, co jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki, wydaje nam się, że w naszym mieście nie można ciekawie spędzić czasu wolnego, już wszędzie byliśmy i doskonale wszystko znamy. Istnieją jednak takie miejsca, które można odwiedzać niejednokrotnie, również w Raszynie znajdzie się kilka atrakcji, które są dedykowane całym rodzinom.

 

Weekend na łonie natury 

Każdy mieszkaniec Raszyna doskonale zna to miejsce. Park Jordanowski to teren zielony, gdzie w słoneczne dni spotykają się zarówno młodzi ludzie, jak też seniorzy oraz rodziny z dziećmi. Raszynianie powinni być dumni z tego miejsca, ponieważ każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Każdy rodzic wie, że wolne popołudnie spędzone z dzieckiem w domu nie zastąpi aktywności na świeżym powietrzu. W Parku Jordanowskim znajdziemy plac zabaw dla najmłodszych, doskonale zagospodarowany z uwzględnieniem potrzeb dzieci młodszych i starszych. Ponadto, rodzice mogą skorzystać z zewnętrznej siłowni.

Park położony jest w pobliżu budynku Gminnego Ośrodka Sportu, w miejscu zacisznym, a zatem sprzyja relaksowi. Liczne ławeczki świetnie sprawdzą się na popołudniowy odpoczynek. Kontakt z naturą wspiera rozwojów najmłodszych, przede wszystkim dzieci w wieku przedszkolnym, dlatego warto jest nie tylko raz odwiedzić to miejsce, a stać się jego częstym gościem.

Nauka pływania dla najmłodszych 

Na basenie można spotkać już kilkutygodniowe dzieci, woda jest żywiołem, który sprzyja rozwojowi maluszków. Dziecko oswojone z wodą łatwiej przekonać do nauki pływania. Nigdy nie jest jednak za późno, aby pokazać swoim pociechom, że czas spędzony na basenie może przynieść mnóstwo radości i satysfakcji. W Raszynie w Gminnym Ośrodku Sportu znajduje się kryty basen, na który można przyjść całą rodziną, jak również skorzystać z zajęć przygotowanych specjalnie dla najmłodszych. Za niską cenę można aktywnie spędzić sobotnie popołudnie i co ważne – razem, wspólnie z całą rodziną.

Wspierać młode talenty 

Rodzice już 3-4 letnich dzieci powinni zastanowić się nad zajęciami dodatkowymi dla swoich pociech, szczególnie, że w Raszynie znajduje się Centrum Kultury, które przygotowało dla mieszkańców bardzo bogatą ofertę. Wśród zajęć, w jakich uczestniczyć mogą dzieci, są m.in. zajęcia plastyczne, muzyczne, edukacyjne i liczne warsztaty. Ponadto Centrum Kultury organizuje często atrakcyjne imprezy, np. wakacyjne kino plenerowe bądź też półkolonie dla najmłodszych.

Wolny czas to okazja, aby nadrobić godziny spędzone w pracy i spędzić go ze swoimi dziećmi. Warto jest też pomyśleć o tym, czego one potrzebują i co chciałaby robić zarówno ze swoimi rówieśnikami, jak też rodzicami. Raszyn, pomimo że jest miastem, które nie należy do największych, ma do zaoferowania swoim mieszkańcom znacznie więcej, niż jesteśmy tego świadomi, w tym między innymi nasze przedszkole Raszyn Zebra.