Wyprawka dla przedszkolaka – Mamo, Tato – to mi będzie potrzebne!

Wakacje trwają, jednak już we wrześniu powitamy kolejne dzieci w naszym przedszkolu Zebra. Zarówno dla dzieci, jak też rodziców będzie to szczególny czas, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Już teraz warto zastanowić się, co będzie potrzebował Twój maluch oraz co powinno znaleźć się w wyprawce przedszkolaka. Oto specjalnie przygotowana dla Was lista zakupów, czyli rzeczy, których będzie potrzebował Twój maluch.

baby teddy bear cute 39369

Odpowiedni strój dla przedszkolaka

Jednymi z ważniejszych rzeczy, jakie należy systematycznie gromadzić, są ubrania. Warto jest pomyśleć o nich już wcześniej, aby odpowiednio rozłożyć w czasie wydatki, co pozwoli nam lepiej zagospodarować budżet przeznaczony na wyprawkę dla malucha.

• Buty na zmianę – w przedszkolu obowiązują buty na zmianę. Każde dziecko musi posiadać wygodne obuwie, które nie powinno być sznurowane, nie każdy 3-letni przedszkolak potrafi sznurować buty. Najlepiej sprawdzą się buty na rzeczy lub zatrzaski z antypoślizgową podeszwą.
  • Piżamka – najmłodsze dzieci po posiłku mają czasu na odpoczynek. Powinny zatem posiadać w przedszkolu piżamkę, w którą będą mogły się przebrać na czas leżakowania. Wybieramy tę wykonaną z materiału niepodrażniającego delikatnej skóry dziecka, wygodną i niekrępującą ruchów.
  • Ubranie po przedszkolu – dziecko powinno w przedszkolu czuć się dobrze i mieć na sobie wygodne ubranie. Polecamy zakup dodatkowych spodenek oraz bluzeczki, dla dziewczynek oczywiście może być sportowa spódniczka.
  • Worek ze strojem sportowym – w przedszkolu organizowane są zajęcia sportowe, gimnastyka i zajęcia ruchowe. Przyda się więc strój sportowy, który zapakujemy w worek – koniecznie musi być podpisany.

Higiena w przedszkolu

W przedszkolu dzieci spędzają większość swojego dnia, dlatego też nieodzownym elementem wyprawki są artykuły higieniczne. Każdy maluch powinien posiadać własną szczoteczkę do zębów, kubek i pastę. Trzeba pamiętać ponadto o ręczniczku i szczotce do włosów. Dobrym pomysłem będzie zakup również chusteczek higienicznych. Jeżeli dziecko jeszcze samodzielnie nie korzysta z toalety, powinno posiadać kilka pieluszek jednorazowych.

Artykuły papiernicze – wspólna wizyta w sklepie

W naszym przedszkolu w Józefosławiu dzieci uczestniczą w różnych zajęciach plastycznych. Potrzebują zatem artykułów papierniczych, które przydadzą się przy tworzeniu rysunków, laurek dla rodziców i innych prac plastycznych. Warto kupić je z uwzględnieniem preferencji dziecka. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów papierów kolorowych, kredek i farb z postaciami z ulubionych bajek maluchów. Czego nie powinno zabraknąć w wyprawce przedszkolaka?

• Kredek i pisaków
  • Farb z pędzelkiem i kubeczkiem na wodę
  • Ołówków, gumki do mazania i temperówki
  • Bloku rysunkowego i kolorowego
  • Zeszytu
  • Plasteliny
  • Bibuły
  • Kleju i nożyczek

Pamiętaj, że wyprawka Twojego dziecka powinna być odpowiednio oznaczona jego imieniem i nazwiskiem. W przedszkolu każde dziecko ma również swój znaczek, który należy naszyć w widocznym miejscu np. na worku z ubraniem sportowym i oznaczyć nim inne rzeczy z wyprawki. Dzięki temu zarówno wychowawcy i opiekunowie, jak też Twoje dziecko nie pomyli ich z innymi należącymi do kolegów i koleżanek.