Kochamy muzykę

Muzyka codziennie:

Ponieważ pobudza emocje, uczucia i wyobraźnię,  pomaga zrozumieć otaczającą rzeczywistość, wyostrza wrażliwość, dostarcza dużo  radości, zabawy, zadowolenia i satysfakcji, stworzyliśmy dla naszych przedszkolaków Autorski Program Muzyczny „Zebry”.

Muzyka towarzyszy naszym Przedszkolakom każdego dnia, odgrywa niezmiernie istotną rolę w pracy z dziećmi na co dzień  i pełni następujące funkcje:

• uczy – umożliwia zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości,
  • bawi – dostarcza dziecku dużo radości podczas tańca oraz w czasie innego jej wykorzystania,
  • wychowuje – pozwala zrozumieć dziecku świat wartości społeczno-moralnych,
  • wspomaga rozwój emocjonalny – może być środkiem wyrazu uczuć, pragnień i wyobrażeń dziecka,
  • rozwija – zabawy muzyczne pozwalają dziecku zrozumieć, że coś jest rytmiczne; że muzyka może być cicha i głośna; że można ją przedstawić ruchem,
  • wpływa na ogólny stan sprawności ruchowej dziecka – zabawy muzyczno-ruchowe wpływają na rozwój mięśni, poprawną postawę i pracę serca, wzmacniają układ nerwowy, uczą płynnego i elastycznego ruchu.

Autorski program muzyczny Zebry sprawia, że nasze dzieci stają się bardziej aktywne, radosne, spontaniczne i pewniejsze  siebie. Jednym słowem – szczęśliwsze!